İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MUŞ
Muş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

İnşaat Alanında Dengesini Kaybeden Vatandaş 5 Metrelik Çukura Düştü 13 Ekim 2017
foto
12/10/2017 tarihinde saat 15:30 sularında Muş'un Varto İlçesinde devam eden inşaat alanında bir vatandaşın dengesini kaybederek 5 metrelik çukura düştüğü bilgisi Acil 112 tarafından Müdürlüğümüze bildirilmiştir. İhbar üzerine ekiplerimiz hızlı bir şekilde olay mahalline intikal etmişlerdir. Ekiplerimiz tarafından yapılan başarılı çalışmanın ardından çukura düşen vatandaşımız bulunduğu yerden çıkartılarak hazır bekleyen Acil 112 ekiplerine teslim edilmiştir. Varto Devlet Hastanesine kaldırılan vatandaşımızın vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olması nedeniyle Muş Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.
[Devamı]
13 EKİM DÜNYA AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ 12 Ekim 2017
foto
BASIN DUYURUSU Dünya afet risklerinin azaltılması günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun onayı ile 1989 yılında başlamıştır ve 13 Ekim günü olarak belirlenmiştir. Bu yılki tema, 2011 yılında başlatılan “Harekete Geç” temasının bir devamı olarak, engelli vatandaşların afetlerden korunması konusuna özel önem vermektedir. Afetlerden en çok etkilenenlerin başında, fiziksel engelli vatandaşlarımız gelmektedir. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın afetlerden en az şekilde etkilenmesini sağlayacak risk azaltma çalışmaları ile afet anında bilgi ve habere erişebilme imkânlarının da arttırılması büyük önem taşımaktadır. Günümüzde hızla gelişen teknoloji, bu konuda afet yöneticilerine büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Haberleşme teknolojileri, özellikle doğru kullanıldığında fiziksel engelli vata...
[Devamı]
12 Metrelik Kuyuya Düşen Çocuğun İmdadına Muş AFAD Yetişti 03 Ekim 2017
foto
02/10/2017 tarihinde saat 17:00 sularında Muş Merkez Sunay Mahallesi SGK Caddesinde inşaat alanında bir çocuğun 12 metrelik fore kazık kuyusuna düştüğü bilgisi Acil 112 tarafından Müdürlüğümüze bildirilmiştir. İhbar üzerine ekiplerimiz hızlı bir şekilde olay mahalline intikal etmişlerdir. 12 Metrelik fore kazık kuyusuna düşen 10 yaşındaki Mustafa YILDIZ ekiplerimiz tarafından beline bağlanan iple kuyudan çıkarılarak hazır bekleyen Acil 112 ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Muş'ta Trafik Kazası: 1 ölü, 1 yaralı 24 Eylül 2017
foto
24/09/2017 tarihinde ALO 122 hattına gelen ihbar üzerine Muş-Bitlis karayolu Kültür Merkezi önünde kaza meydana geldi. İl merkezi istikametinden Bitlis'e gitmekte olan Elazığ nüfusuna kayıtlı Yahya Kukey yönetimindeki 38 GR 997 plakalı şeker ve sünger yüklü kamyon ile ters yönde gitmekte olan Serhat Olcay yönetimindeki 49 AU 998 plakalı kamyonete çarptı. Çarpmanın etkisiyle hurdaya dönen kamyonet sürücüsü Serhat Olcay olay yerinde hayatını kaybederken, kamyon sürücüsü ise yaralı olarak araçta sıkıştı. Olay yerine ulaşan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yaralı sürücüyü çıkartmak için adeta zamanla yarıştı. Ekipler, bir saatlik çalışmanın sonunda kamyon sürücüsünü yaralı olarak sıkıştığı yerden kurtardı.
[Devamı]
Muş-Bingöl Karayolunda Trafik Kazası 24 Eylül 2017
foto
22/09/2017 tarihinde ALO 122 hattına gelen ihbar üzerine Muş’tan Bingöl gitmekte olan aracın yol kenarında durmak olan su dolu tankere çarptığı ve sıkışma meydana geldiği haberi alınmıştır. Bunun üzerine ekiplerimiz anında olay yerine doğru intikal etmişlerdir. Uzun uğraşlar sonucunda 2 yaralı vatandaşımız mahsur kaldıkları yerden çıkartılarak olay yerinde hazır bulunan ACİL 112 Sağlık ekiplerine teslim edilmişlerdir.
[Devamı]
KBRN Farkındalık Eğitimi Yapıldı 22 Eylül 2017
foto
Kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin meydana getireceği tehlikelere karşı alınacak önlemleri ve yapılacak çalışmaları tespit etme ve bunlarla ilgili bakanlık, kamu ve özel kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlama görevi AFAD Başkanlığımızda bulunmaktadır. Son yıllarda ülkemiz sınırına yakın coğrafyada meydana gelen KBRN olayları göz önünde bulundurulduğunda, bu tür olaylara karşı farkındalık arttırma faaliyetleri büyük önem kazanmıştır. Bu doğrultuda Başkanlığımız tarafından; kamu kurum ve kuruluşlardaki KBRN farkındalığının arttırılması amacıyla 81 ilde KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi KBRN Hizmet Grubunda bulunan kurum ve kuruluşlara söz konusu planda yer alan görevlerine ilişkin "TAMP Ulusal ve Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu Planı" anlatılmış olup eği...
[Devamı]
Arakan'a Sahip Çıkma Zamanı 13 Eylül 2017
foto
Yüzlerce yıldır baskı altında yaşam mücadelesi veren, 2012 yılında başlayan saldırılar sonrası yerlerinden edilmeye çalışılan Arakanlı Müslümanlar yine büyük acılar yaşıyor. Şiddetini artıran saldırılarda binlercesi hayatını kaybeden, onbinlercesi göç yoluna düşen Arakanlı Müslümanlara 2012 yılından bu yana insani yardımda bulunan AFAD, Türk Kızılayı ve Diyanet Vakfı, bölgeden yükselen yardım çığlığına sesiz kalmayarak yeniden harekete geçti.
[Devamı]
Unutmadık, unutmayacağız! 17 Ağustos 2017
foto
17 Ağustos Marmara Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Unutmadık, unutmayacağız!
[Devamı]
Parmağında Sıkışan Yüzüğü Muş AFAD Çıkardı 14 Ağustos 2017
foto
Merkeze bağlı Bostankent köyünde traktörden inerken yüzüğü kancaya takılan ve parmağında derin kesikler oluşan 34 yaşındaki Hediye BAYBURA adlı vatandaşımız, ekibimizin bir buçuk saatlik çalışmanın sonucunda parmağındaki yüzük çıkarılarak Acil 112 ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Eğitimlerimiz Devam Ediyor 10 Ağustos 2017
foto
Muş Valilik Makamının Oluru ile Müdürlüğümüzce Muş Ağız Sağlığı ve Diş Merkezi personeli ve Malazgirt Belediyesi İtfaiye personeline yönelik Sivil Savunma Servis Eğitimleri ile Yangın Eğitimleri verilmiştir. Eğitim faaliyetlerimiz esnasında katılımcılara Arama-Kurtarma malzemelerinin tanıtımı ve kullanılması hakkında bilgilendirme yapılmıştır.112. Acil Sağlık Hizmetleri ve 110 Belediye İtfaiye Müdürlüğünün katkılarıyla Bina Tahliyesi ve uygulamalı olarak Yangın Tatbikatı yapılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567