İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MUŞ
Muş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Eğitimlerimiz Devam Ediyor 15 Mart 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının ‘’Afete Hazır Türkiye’’ projesi kapsamında; toplumun her kesiminde ki bireyleri bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ‘’Afete Hazır Okul, Afete Hazır Aile ve Afete Hazır İş Yeri’’ adı altında, ilimizde faaliyet gösteren tüm özel ve resmi kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşa yönelik eğitimlerin verilmesi konusunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce ‘’Sivil Savunma, Temel Afet Bilinci, Deprem ve Yangın’’ konularında eğitim ve tahliye tatbikatları planlanmıştır. Bu nedenle; 15/03/2018 tarihinde ‘’Afete Hazır Okul’’ projesi kapsamında İl AFAD Müdürlüğümüzün eğitmenleri tarafından Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğretmen, öğrenci ve çalışan personele yönelik ’’Sivil Savunma, Temel Afet Bilinci, Deprem...
[Devamı]
Kışla'da Temel Afet Bilinci Eğitimi 15 Mart 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının ‘’Afete Hazır Türkiye’’ projesi kapsamında; İl AFAD Müdürlüğümüzün eğitmenleri tarafından Muş İl Jandarma Komutanlığında görevli er ve erbaşlara yönelik ’’Sivil Savunma, Temel Afet Bilinci, Deprem ve Yangın’’ konularında eğitim verilerek hizmet binasında deprem tahliye tatbikatının gerçekleştirilmesinin ardından eğitim sonlandırıldı.
[Devamı]
Muş'ta Trafik Kazası: 2 Ölü, 5 Yaralı 05 Mart 2018
foto
03.03.2018 tarihinde saat 15.30 sıralarında, Malazgirt ilçesi ile Patnos ilçesi arasındaki karayolunda trafik kazası meydana geldi. Kazada sıkışma olduğu bilgisi üzerine arama kurtarma ekiplerimiz en kısa sürede olay mahalline intikal etmişlerdir. Kaza sonucu 2 vatandaşımız, olay yerinde yaşamını yitirdi, 5 vatandaşımız ise yaralandı. Yaralılar, ihbarla olay yerine gelen acil 112 görevlilerince, ambulanslarla Malazgirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
[Devamı]
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Haftası 02 Mart 2018
foto
MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 14.11.1988 tarih ve 3008 sayılı Kararı ile Sivil Savunma hizmetlerini düzenleyen 7126 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan ‘’28 Şubat Sivil Savunma Günü" ve ‘’1-7 Mart Deprem Haftası’’ olarak kabul edilmiştir.
[Devamı]
Minik Öğrenciler Muş AFAD'ı Ziyaret Ettiler 27 Şubat 2018
foto
Harikalar Diyarı Gündüz Kreş Evi öğretmen ve öğrencilerden İl AFAD müdürlüğümüze ziyaret yapıldı. 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle İl AFAD Müdürümüzü makamında ziyaret eden öğretmen ve çocuklarla birebir ilgilenen müdürümüz çikolata çay ikramı yanında her çocuğa birer kumbara hediye ederek, çektikleri fotoğraflarla onları sevindirmiştir.
[Devamı]
Muş'ta Gerçeği Aratmayan Çığ Tatbikatı 26 Şubat 2018
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz ile İl Sağlık Müdürlüğümüzün birlikte planladığı 2018 Çığ Tatbikatı 24.02.2018 günü saat 13.00 de başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Sn Valimizin ve İl Protokolü’nün katılım sağladığı ve sonuna kadar izlediği çığ tatbikatımızda senaryo gereği; merkeze bağlı Üçevler bölgesinin 2200 rakımlı Tepesine çıkan dört dağcının dönüş yaptıkları sırada çığ altında kaldığı,çığ altından yaralı kurtulanlardan birinin telefon ile yardım istemesi üzerine, AFAD, UMKE ve 112 ekiplerimiz çok kısa sürede olay yerine intikal etmişlerdir. Olay yerinde AFAD ekiplerimizce çığda arama teknikleri ile yapılan arama kurtarma çalışmasında ikisi yaralı ikiside eks olarak çığın altından çıkartılmıştır. Yaralı ve vefat eden dağcılarımız UMKE ye teslim edilerek Sağlık Müdürlüğüne bağ...
[Devamı]
Eğitimlerimiz Devam Ediyor 21 Şubat 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının ‘’Afet Hazır Türkiye’’ projesi kapsamında; toplumun her kesiminde ki bireyleri bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ‘’Afete Hazır Okul, Afete Hazır Aile ve Afete Hazır İş Yeri’’ adı altında, ilimizde faaliyet gösteren tüm özel ve resmi kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşa yönelik eğitimlerin verilmesi konusunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce ‘’Sivil Savunma, Temel Afet Bilinci, Deprem ve Yangın’’ konularında eğitim ve tahliye tatbikatları planlanmıştır. Bu nedenle; 21/02/2018 tarihinde ‘’Birey ve Aileler İçin Temel Afet Bilinci’’ projesi kapsamında İl AFAD Müdürlüğümüzün eğitmenleri tarafından Muş Belediye Başkanlığı bünyesindeki Bilgi Evinde personel ve halkımıza yönelik ’’Sivil Savunma, Temel Afet Bilinci, Depre...
[Devamı]
Muş'ta Otobüs İle Kamyonet Çarpıştı: 2 ölü, 4 yaralı 20 Şubat 2018
foto
19.02.2018 tarihinde saat 09.00 sıralarında, Muş- Bulanık yolu Karakale mevkisinde trafik kazası meydana geldi. Özel bir firmaya ait yolcu otobüsü, Muş'tan Malazgirt'e giden hafif ticari araçla çarpıştı. Kazada sıkışma olduğu bilgisi üzerine arama kurtarma ekiplerimiz en kısa sürede olay mahalline intikal etmişlerdir. Kaza sonucu hafif ticari aracın sürücüsü ile araçta bulunan bir vatandaş, olay yerinde yaşamını yitirdi. Aynı araçtaki 4 vatandaşımız ise yaralandı. Yaralılar, ihbarla olay yerine gelen acil 112 görevlilerince, ambulanslarla Muş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
[Devamı]
Karda Mahsur Kalan Vatandaşların Yardımına AFAD-Muş Ekibi Ulaştı 13 Şubat 2018
foto
13.02.2018 tarihinde saat 14:45 sularında kardan dolayı ulaşım sağlanamayan Üçevler Köyü yolunda bulunan Çavuştepe mevkiinde yoğun sis ve tipi nedeniyle 4 genç vatandaşımız ve yanlarında götürdükleri köpekleriyle birlikte sabah saat 09:00 itibariyle dağa gittikleri ve mahsur kaldığı bilgisi İl Jandarma Komutanlığı tarafından İl Müdürlüğümüze bildirilmiştir.
[Devamı]
Temel Afet Bilinci Eğitimlerimiz Devam Ediyor 02 Şubat 2018
foto
Müdürlüğümüzce düzenlenen Temel Afet Bilinci, Sivil Savunma, Yangın ve deprem konularındaki eğitime katılım sağlayan Muş Alparslan HES 1 İşletme Müdürlüğü Güvenlik personeline AFAD İl Müdürümüz Sn Veysi AS tarafından Katılım Belgesi verilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910