İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MUŞ
Muş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kar Nedeniyle Köyden Çıkamayanların Yardımına Muş Afad Yetişti 25 Kasım 2017
foto
24/11/2017 tarihinde kar yağışı nedeniyle yolu ulaşıma kapalı olan merkeze bağlı Derecik köyünün Cuma mezrasında tedavi ve eğitim için il merkezine gelmesi gereken 3'ü engelli 7 vatandaşımız kendi çabaları ile gelemeyince AFAD Müdürlüğümüzü arayarak yardım istediler. İhbarın ardından arazi tipli araçlarla bölgeye giden arama ve kurtarma ekiplerimiz Muş ve Malatya'daki hastanelerde tedavi olmaları gereken 4 kişi ile rehabilitasyon merkezinde eğitim görmesi gereken 3 engelli çocuğa ulaştı ve yoğun çabalar sonucunda onları evlerinden alarak kent merkezine getirdi.
[Devamı]
Muş'ta kar yağışı: Yolda mahsur kalan 4 kişi kurtarıldı 22 Kasım 2017
foto
22.11.2017 tarihinde Muş-Kulp karayolunda yoğun kar yağışından dolayı vatandaşların mahsur kaldığı bilgisi üzerine arama kurtarma ekiplerimiz İl Özel İdaresi ve Karayoları Şube Şefliğiyle irtibata geçerek iş makineleriyle birlikte en kısa sürede olay mahalline intikal etmişlerdir.
[Devamı]
Şehit Yakınlarını Ziyaret Ettik 21 Kasım 2017
foto
Muş Valiliğimizce Planlanan Şehit yakınları ve Gazilerimizin ziyaretleri kapsamında; Devletimizin her zaman yanlarında olduğunu ifade etmek ve sorunlarını dinlemek üzere; Muş Merkez Akkonak Köyü, Yoncalıöz Köyü, Yaygın Beldesine bağlı Dağarası mahallesi ve Serinova Beldesine bağlı Aydıngün Mahallesinde ikamet eden şehit ve gazi ailelerimiz bu ay da unutulmadı, İl Müdürümüz Sn Veysi AS ve ekibiyle birlikte evlerinde yaptığı ziyarette şehit ve gazi ailelerimizin sıkıntı ve sorunları hakkında onları dinleyerek gereği için İlgili kurumlara yazıyla bildirileceğini söylemiştir. Ayrıca söz konusu şehit ailelerine ve çocuklarına bazı hediyeler İl Müdürümüz tarafından verilerek üzüntülerine ortak olmaya çalışmışlardır.
[Devamı]
"Afete Hazır Okul Projesi" Kapsamında Eğitimlerimiz Devam Ediyor 20 Kasım 2017
foto
Başbakanlık AFAD Başkanlığımızın Afete Hazır Okul Projesi kapsamında, İl Müdürlüğümüz Eğitmenleri tarafından Erentepe Y.İ.B.O ve Arpayazı ortaokulunda Doğal Afetler Yangın ve Deprem konulu eğitimi verilerek tahliye tatbikatı yapılmıştır.
[Devamı]
Vali Sn Aziz YILDIRIM AFAD'ı Ziyaret Etti 15 Kasım 2017
foto
Muş Valisi Sn Aziz YILDIRIM, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Sn Prof.Dr. Ahmet Fethi POLAT ve Milli Eğitim Müdürü Sn Metin İLCİ ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nü ziyaret ettiler. Ziyarette İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sn Veysi AS tarafından karşılanan Vali Yıldırım, kuruma ait binaları gezerek, personel ile tanıştı. Kullanılan araç ve gereçleri inceledi. Daha sonra İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sn Veysi AS tarafından son günlerde yapılan faaliyetler hakkında Vali Yıldırım’a brifing verildi.
[Devamı]
AFAD Lojistik Depo Personeline Eğitim Verildi 15 Kasım 2017
foto
İlimizde bulunan AFAD Lojistik Depo personeline "Temel Afet Bilinci Deprem ve Yangın" konularında İl Müdürlüğümüzce eğitim verilerek Katılım Belgeleri yapılan törenle kendilerine verilmiştir.
[Devamı]
Muş'ta Büyükbaş Hayvanlar Bataklıkta Mahsur Kaldı 15 Kasım 2017
foto
14.11.2017 tarihinde Sazlıkbaşı köyünde meradan getirilen ve gece yarısı köy yakınlarındaki sazlıktan geçirilirken büyükbaş hayvanlar çamura saplandığı haberi İl Müdürlüğümüze bildirilmesi üzerine ekiplerimiz derhal olay yerine intikal etmişlerdir.
[Devamı]
IRAK'TA MEYDANA GELEN DEPREMDEN DOLAYI MUŞ AFAD HAREKETE GEÇTİ 13 Kasım 2017
foto
12.11.2017 tarihinde yerel saat ile saat 21:22 de Irak'ta 7.3 büyüklüğünde meydana gelen Depremin merkez üssünün Halepçe kentinin 35 km güneybatısı olduğu İran ile Irak sınırları arasında bulunan alanda meydana geldiği kayıtlarımıza geçmiştir.
[Devamı]
DEPREM SAHA TATBİKATINI GERÇEKLEŞTİRDİK 26 Ekim 2017
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında tüm illerde olduğu gibi ilimizde de bir afet müdahale planı hazırlanmıştır. Bu planda kamu kurum ve kuruluşlarının görev alması sağlanarak sorumlulukları anlatılmış ve gerekli eğitimler verilmiştir. Yerelde 26 Ana Hizmet Gurubu sorumluluğunda Afet Müdahale Planı hazırlanmış Mülki İdare Amiri başkanlığında uygulamaya geçilmiştir.
[Devamı]
İnşaat Alanında Dengesini Kaybeden Vatandaş 5 Metrelik Çukura Düştü 13 Ekim 2017
foto
12/10/2017 tarihinde saat 15:30 sularında Muş'un Varto İlçesinde devam eden inşaat alanında bir vatandaşın dengesini kaybederek 5 metrelik çukura düştüğü bilgisi Acil 112 tarafından Müdürlüğümüze bildirilmiştir. İhbar üzerine ekiplerimiz hızlı bir şekilde olay mahalline intikal etmişlerdir. Ekiplerimiz tarafından yapılan başarılı çalışmanın ardından çukura düşen vatandaşımız bulunduğu yerden çıkartılarak hazır bekleyen Acil 112 ekiplerine teslim edilmiştir. Varto Devlet Hastanesine kaldırılan vatandaşımızın vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olması nedeniyle Muş Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678