İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Muş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Korkut İlçesi Dereiçi Köyü Mevkinde Trafik Kazası 15 Ekim 2018
foto
14.10.2018 tarihinde saat 18.28 sıralarında, Korkut ilçesi Dereiçi Köyü karayolunda trafik kazası meydana geldi. Kazada sıkışma olduğu bilgisi üzerine arama kurtarma ekiplerimiz en kısa sürede olay mahalline intikal etmişlerdir. Kaza sonucu 2 vatandaşımız, olay yerinde yaşamını yitirdi, 4 vatandaşımız ise yaralandı. Yaralılar, ihbarla olay yerine gelen acil 112 görevlilerince, ambulanslarla Muş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
[Devamı]
13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltma Günü 15 Ekim 2018
foto
Dünya afet risklerinin azaltılması günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun onayı ile 1989 yılında başlamıştır ve 13 Ekim günü olarak belirlenmiştir. Bunun için AFAD olarak; “afet olduktan sonra ne yapacağız sorusu yerine, afet olmadan önce neler yapacağız sorusuna” özel önem ve ağırlık veriyor, çalışmalarımızı da yoğunlukla bu yönde yürütüyoruz.Nihai hedefimiz, yürüttüğümüz afetlere hazırlık ve risk azaltma çalışmaları çerçevesinde; tüm vatandaşlarımızda afet bilincinin yerleşmesini ve “Afete Hazır Türkiye” olarak, afet zararlarının minimum seviyeye inmesini sağlamaktır.Bu kapsamda afetlerde yapılması gerekenler hakkında eğitimlerimiz devam etmekte olup Deprem anında da arama ve kurtarma konulu tatbikatı UMKE ile birlikte başarılı bir şekilde gerçekleştirdik....
[Devamı]
KBRN Farklılığı ve Şüpheli Posta Eğitimi Verildi 09 Ekim 2018
foto
Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, Van AFAD İl Müdürlüğü eğitmenleri tarafından 09.10.2018 tarihinde Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda KBRN Hizmet Grubunda görevli olan personele yönelik görsel slayt eşliğinde " KBRN Farkındalığı ve Şüpheli Posta" konulu eğitim sunumu gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
İyileştirme Dairesi Başkanı Muhammed Mahmud ÖTEGEN İl Müdürlüğü’müzü Ziyaret Etti 26 Eylül 2018
foto
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı İyileştirme Dairesi Başkanı Muhammed Mahmud ÖTEGEN İl Müdürlüğü’müzü ziyaret Etti. İyileştirme Daire Başkanımız Sn Muhammed Mahmud ÖTEGEN, İl Müdürlüğümüzün devam etmekte olan yeni hizmet binasının inşaatında incelemelerde bulundu.
[Devamı]
Alparslan 2 HES Baraj Çalışanlarına Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi 21 Eylül 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, 19.09.2018 tarihinde Alparslan 2 HES Baraj çalışanlarına yönelik Temel Afet Bilinci, Sivil Savunma, Deprem ve Yangın konularında eğitim verilmiştir. Eğitimin sonunda Alparslan 2 HES Baraj işletme sahasında tüm personelin katılımıyla Yangın ve Tahliye tatbikatı yapılmıştır.
[Devamı]
TAMP Toplantısı Yapıldı 11 Eylül 2018
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün ana çözüm ortağı kurum ve kuruşların katılımı ile 11 Eylül 2018 tarihi saat 14:00' da İl Müdürlüğümüzde toplantı düzenlenerek Türkiye Afet Müdahale Planı ve ilgili mevzuatın uygulanmasında karşılaşılan zorluklar veya eksik yönlere ilişkin her türlü görüş ile değişiklik önerilerinin tespiti yapılarak AFAD Başkanlığımıza bildirilmek üzere imza altına alınmıştır.
[Devamı]
Deprem Simülasyon Tırı Eğitim Etkinlikleri Muş'ta Yapıldı 17 Ağustos 2018
foto
Muş İl AFAD Müdürlüğümüz, "Afete Hazır Türkiye Projesi" kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. En iyi öğrenmenin "Yaparak-Yaşayarak Öğrenme" olduğu düşüncesinden hareketle AFAD Deprem Simülasyon Tırlarında eğitimler gerçekleştiriliyor.
[Devamı]
AFAD Çalışanlarımıza İlk Yardım Eğitimleri verildi 02 Ağustos 2018
foto
Hizmet içi eğitim programı kapsamında Muş İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri tarafından, AFAD Müdürlük Çalışanlarımıza ve Müdürlüğümüzde staj yapan Üniversite öğrencilerine İlk Yardım eğitimleri verildi. Sabah ve öğlen programı olmak üzere 2 gün süren eğitimlerde Müdürlük Çalışanlarımıza ve Stajyer öğrencilerine;
[Devamı]
Muş'ta Ev Yangını 19 Temmuz 2018
foto
18.07.2018 günü sabah 06:30 sıralarında İlimiz Merkeze bağlı Akpınar Köyünde Şerafettin AKAR'a ait olan evde elektrik kontağından kaynaklandığı tahmin edilen yangın meydan gelmiştir. Köylülerin tüm müdahalelerine rağmen ev tamamen yanmıştır. Olay yerine AFAD, İtfaiye ve Sağlık ekipleri intikal ederek İtfaiye ekipleri tarafından soğutma çalışması yapılmış ekiplerimiz ise hasar tespiti çalışmaları yapmışlardır.
[Devamı]
Muş E Tipi Kapalı Cezaevi Personeline Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi 11 Temmuz 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında İl Müdürümüzün koordinesinde, Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, 10.07.2018 tarihinde Muş E Tipi Kapalı Cezaevi personeline yönelik Temel Afet Bilinci, Sivil Savunma, Deprem ve Yangın konularında eğitim verilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   89101112