İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Muş Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Deprem Simülasyon Tırı Eğitim Etkinlikleri Muş'ta Yapıldı 17 Ağustos 2018
foto
Muş İl AFAD Müdürlüğümüz, "Afete Hazır Türkiye Projesi" kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. En iyi öğrenmenin "Yaparak-Yaşayarak Öğrenme" olduğu düşüncesinden hareketle AFAD Deprem Simülasyon Tırlarında eğitimler gerçekleştiriliyor.
[Devamı]
AFAD Çalışanlarımıza İlk Yardım Eğitimleri verildi 02 Ağustos 2018
foto
Hizmet içi eğitim programı kapsamında Muş İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri tarafından, AFAD Müdürlük Çalışanlarımıza ve Müdürlüğümüzde staj yapan Üniversite öğrencilerine İlk Yardım eğitimleri verildi. Sabah ve öğlen programı olmak üzere 2 gün süren eğitimlerde Müdürlük Çalışanlarımıza ve Stajyer öğrencilerine;
[Devamı]
Muş'ta Ev Yangını 19 Temmuz 2018
foto
18.07.2018 günü sabah 06:30 sıralarında İlimiz Merkeze bağlı Akpınar Köyünde Şerafettin AKAR'a ait olan evde elektrik kontağından kaynaklandığı tahmin edilen yangın meydan gelmiştir. Köylülerin tüm müdahalelerine rağmen ev tamamen yanmıştır. Olay yerine AFAD, İtfaiye ve Sağlık ekipleri intikal ederek İtfaiye ekipleri tarafından soğutma çalışması yapılmış ekiplerimiz ise hasar tespiti çalışmaları yapmışlardır.
[Devamı]
Muş E Tipi Kapalı Cezaevi Personeline Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi 11 Temmuz 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında İl Müdürümüzün koordinesinde, Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, 10.07.2018 tarihinde Muş E Tipi Kapalı Cezaevi personeline yönelik Temel Afet Bilinci, Sivil Savunma, Deprem ve Yangın konularında eğitim verilmiştir.
[Devamı]
Muş AFAD Personeline İlkyardım Eğitimi 06 Temmuz 2018
foto
Muş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün tüm personeline yönelik İl Sağlık Müdürlüğü uzman eğitmen personeli tarafından iki grup halinde uygulamalı olarak dört gün süren Temel İlk Yardım Eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Alparslan HES 1 Barajı Çalışanlarına Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi 29 Haziran 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından, Alparslan HES 1 İdari Bina ve Baraj çalışanlarına yönelik 4 gün boyunca ve toplamda 17 saat olmak üzere Temel Afet Bilinci, Sivil Savunma, Deprem ve Yangın konularında eğitim verilmiştir. Eğitimin son gününde Alparslan HES 1 Baraj işletme sahasında tüm personelin katılımıyla Yangın ve Tahliye tatbikatı yapılmıştır.
[Devamı]
Öğretmenlere Afet Farkındalık Eğitimi 22 Haziran 2018
foto
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her eğitim öğretim yılı başında ve sonunda uygulanan öğretmenlere yönelik mesleki çalışma programında “Afet Farkındalık Eğitimi” verilmesi planlanmıştır. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından hazırlanan program çerçevesinde 12 okulda öğretmenlerimize İlk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması ve afet sırasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
Bulanık-Malazgirt Karayolunda Trafik Kazası:1 Ölü 20 Haziran 2018
foto
13.06.2018 tarihinde saat 11:45 sıralarında Müdürlüğümüz Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine 112 acil servisinden Bulanık-Malazgirt karayolunda yolcu otobüsü ile ticari aracın trafik kazası yaşandığı ihbarı alınması üzerine Arama Kurtarma Ekibimiz, İl Müdürümüzün talimatıyla olay yerine en kısa sürede intikal etmişlerdir.
[Devamı]
Muş-Kızılağaç Karayolunda Trafik Kazası: 7 Yaralı 20 Haziran 2018
foto
15.06.2018 tarihinde saat 22:35 sıralarında Müdürlüğümüz Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine 112 acil servisinden Muş-Kızılağaç karayolunda Suvaran köyü kavşağında tek taraflı trafik kazası yaşandığı ihbarı alınması üzerine Arama Kurtarma Ekibimiz, İl Müdürümüzün talimatıyla olay yerine en kısa sürede intikal etmişlerdir.
[Devamı]
Muş'un Kırköy Beldesinde Su Baskını 20 Haziran 2018
foto
15.06.2018 tarihinde saat 14:40 sıralarında Müdürlüğümüz Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezine 122 no’lu telefonumuza gelen ihbara göre Muş ili Kırköy Beldesinde aşırı yağan yağmurun etkisiyle sel meydana geldiği bilgisi üzerine ekiplerimiz en kısa sürede olay mahalline ulaşmışlardır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   89101112